BLP05H6150XRY
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Not For New Designs
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 135 V
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Configuration : Dual, Common Source
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : 4-HSOPF
Voltage - Test : 50 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 108MHz
Gain : 27dB
Package / Case : SOT-1223-2
Current - Test : 100 mA
Power - Output : 150W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : BLP05
Description : RF FET LDMOS 135V 27DB SOT12232
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
RF Mosfet 50 V 100 mA 108MHz 27dB 150W 4-HSOPF