BLA9H0912L-1200PU
Bomkey ( HK ) Electronic Co.,Limited
Contact Now
BLA9H0912L-1200PU
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 106 V
Package : Tray
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : SOT539A
Voltage - Test : 50 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 960MHz ~ 1.215GHz
Gain : 19dB
Package / Case : SOT-539A
Current - Test : 75 mA
Power - Output : 1200W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : 2.8µA
Base Product Number : BLA9
Description : BLA9H0912L-1200P/SOT539/TRAY
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
RF Mosfet 50 V 75 mA 960MHz ~ 1.215GHz 19dB 1200W SOT539A